Zamknij menu mobilne

NIE! dla przemocy wobec osób z niepełnosprawnościami

Zadanie publiczne finansowane jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób  niepełnosprawnych

Cel zadania

Przybliżenie tematu przemocy dla OzN pozwoli na zwiększenie ich umiejętności pojmowania i rozumienia problemu. Ten obszar życia przekłada się bezpośrednio na  świadomą możliwość podejmowania działań a tym samym na świadome kroki ku samodzielności.

Kto może wziąć udział

Grupę docelowa  stanowią osoby z niepełnosprawnością: 20 kobiet, 10 mężczyzn zamieszkałe na terenie powiatu polkowickiego, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz.44) lub orzeczenie równoważne zgodnie z art.62 ww. ustawy.

W pierwszej kolejności do udziału w zajęciach będą kierowane osoby niepełnosprawne, które stale przebywają w domu i nie korzystają np. z ośrodka wsparcia, placówek pobytu całodobowego, ze środowiskowego domu samopomocy, z dziennego domu pomocy, z warsztatu terapii zajęciowej.

Możliwe formy wsparcia

  1. Warsztaty grupowe będą obejmowały 3 moduły tematyczne dla kobiet (2 x 5 godz. z wybranych zagadnień) oraz 1 modułu dla mężczyzn (2 x 5 godz.):
  1. Warsztat o przemocy (2 x 5 godz.) – Co to jest przemoc, jakie są jej formy. Jak rozpoznać przemoc itp.
  2. Warsztat z zakresu przeciwdziałania przemocy (2 x 5 godz.) – studia ( ćwiczenia)  przypadków, formy i rodzaje  pomocy w przypadku stwierdzenia zaistnienia przemocy, jak sobie radzić z doświadczeniem przemocy.
  3. Warsztat z zakresu współpracy międzysektorowej (2 x 5 godz.) – warsztaty będą polegały na wypracowaniu rekomendacji/postulatów dla polityki w zakresie tworzenia ram umożliwiających zapobieganie przemocy ze względu na płeć wobec kobiet z niepełnosprawnością. Na warsztat zostaną zaproszeni interesariusze z różnych służb, które są zaangażowane na rzecz interdyscyplinarnego przeciwdziałania przemocy w środowisku lokalnym – na terenie powiatu polkowickiego
  4. Warsztat – rola mężczyzn (2 x 5 godz.) – Mężczyźni i chłopcy odgrywają bardzo ważną rolę w walce z przemocą uwarunkowaną płcią i konieczne jest zachęcanie ich do aktywnego udziału w profilaktyce.

II. Warsztaty indywidualne – średnio  20 osób, które wyrażą potrzebę wsparciu indywidualnego. Wsparcie to będzie się odbywało w czasie i ilości godzin dostosowanych do bieżącej sytuacji OzN. Dostępne i sprzyjające włączeniu społecznemu działania  oraz edukacja i szkolenia w zakresie środków wsparcia wśród kobiet z niepełnosprawnością pozwoli na zwrot kompetencji i świadomości OzN w zakresie przemocy.

Rekrutacja

Rekrutacja ma charakter ciągły i trwa do czasu wyczerpania  limitu miejsc jednak w czasie zapewniającym zrealizowane Usługi, najpóźniej do dnia 31.10.2024 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Okres realizacji

05.08.2024-31.10.2024

Obszar realizacji

Powiat polkowicki

Tytuł zadania

NIE! dla przemocy wobec osób z niepełnosprawnościami

Wartość zadania

Dofinansowanie : 20 000zł

Biuro Projektu

Fundacja Eudajmonia
ul. Borówkowa 5A,
59-100 Polkowice

Kierownik zadania:

Marta
biuro@eudajmonia.pl
076 – 753-91-39

Zapraszamy do udziału!!!

Pliki do pobrania:

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zadaniu _NIE dla przemocy wobec OzN

1-Formularz zgłoszeniowy-NIE dla przemocy wobec OZN

2-Diagnoza potrzeb kandydata do projektu- NIE dla przemocy

3-Deklaracja udziału- NIE dla przemocy wobec OzN

 

 

Strona została zaktualizowana i dostosowana w ramach projektu Regionalna Akademia Selfadokwatury - Nic o nas bez nas- projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.