Zamknij menu mobilne

O nas

Fundacja Eudajmonia (z gr.εὐδαίμων eudaimon – szczęśliwy, dosł. mający dobrego ducha) od 2007 roku wspiera głównie osoby z niepełnosprawnościami w ich codziennym funkcjonowaniu, niezależnym życiu społecznym i aktywności zawodowej.

Jesteśmy przekonani, że każdy człowiek ma własny potencjał, indywidualne zdolności, talenty i predyspozycje. Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę i nie każdy potrafi korzystać z tego, co posiada. Dlatego poprzez swoje działania kreujemy warunki dla tych, którzy chcą poznać swoje możliwości, chcą się rozwijać, a przez to podnieść jakość swojego życia i osiągnąć sukces. Tworzymy warunki do zmiany, motywujemy, angażujemy i dajemy przestrzeń do działania.

W naszych projektach średniorocznie bierze udział ponad 500 osób z różnymi niepełnosprawnościami. W roku 2022 były to 684 osoby.

Nasze wielowymiarowe wsparcie sprawiło, że znamy i rozumiemy tę grupę społeczną – potrzeby, oczekiwania, marzenia osób z niepełnosprawnością. Dlatego naszą misją  jest budowanie włączających społeczności, w których każdy może czuć się u siebie i posiada równy dostęp do dóbr i usług bez względu na to kim jest. Włączamy się w działania lobbingowe i rzecznicze. Jesteśmy członkami Polskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego, Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością, sieci Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy oraz zespołu ds. aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami przy MRPiPS. Kreujemy i aktywnie uczestniczymy w działaniach lokalnych.

Siedziba Fundacji znajduje się w Polkowicach. Znaczna część działań realizowana jest również we wrocławskim oddziale Fundacji.

Władze Fundacji Eudajmonia

Zarząd Fundacji:
Renata Rogowska – Prezes Zarządu

Małgorzata Karlak – Kąca – Wiceprezes Zarządu

Joanna Burkiewicz – Członek Zarządu

Sabina Wereszczyńska – Członek Zarządu

Marzena Szewczyk – Członek Zarządu

Strona została zaktualizowana i dostosowana w ramach projektu Regionalna Akademia Selfadokwatury - Nic o nas bez nas- projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.