Fundacja Eudajmonia od 16 lat pracuje z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności, wspierając ich na drodze do samodzielnego i niezależnego życia. Z naszych doświadczeń wynika, że problem przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnością jest ogromny i powszechny a wiedza kadr pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnością w zakresie sposobów reagowania na przemoc wciąż jest niewystarczająca. Problem przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnością jest wielowymiarowy, budzący wciąż wiele wątpliwości i trudności na wielu poziomach.
Wybór sposobu reagowania lub brak reakcji jest zawsze decyzją, która ma wpływ na jakość życia konkretnych kobiet z niepełnosprawnością. Naszą misją i obowiązkiem jest wiec praca w tym zakresie i rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej szeroko rozumianej przemocy, jej skali, form reagowania oraz metod wsparcia kobiet z niepełnosprawnością.
Od kwietnia 2022 r. Fundacja Eudajmonia, wraz z organizacjami z sześciu innych krajów europejskich, realizuje projekt RESPONSE. Projekt RESPONSE proponuje połączenie różnych podmiotów w celu zwiększenia wiedzy i potencjału zainteresowanych stron na temat usług zajmujących się zwalczaniem przemocy przeciwko WWD(Kobiety z niepełnosprawnością). Celem jest umożliwienie przekazania wiedzy płynącej od organizacji/podmiotów pracujących na rzecz osób z niepełnosprawności do sektora praw ofiar i wice-versa, tworząc ostateczną przestrzeń do wspólnego uczenia się i współpracy.
Zapraszamy na stronę projektu: https://easpd.eu/project-detail/response/
Oraz stronę Fundacji Eudajmonia : https://eudajmonia.pl/dzialania/response/
W ramach projektu Response organizujemy kolejne warsztaty szkoleniowe i podnoszące świadomość w tym obszarze! Rezultaty warsztatów będą częścią podręcznika, który będzie opublikowany po zakończeniu cyklu spotkań.
Pierwsze i piąte warsztaty zostały zaprojektowane jako działania w zakresie współpracy i wzajemnego uczenia się, a trzy grupy docelowe będą w nich uczestniczyć razem: kobiety z niepełnosprawnościami, organizacje wspierające osoby z niepełnosprawnością i główni usługodawcy zaangażowani w opiekę nad ofiarami przemocy ze względu na płeć (prawnicy, policja, pracownicy służby zdrowia itp.).
Drugie, trzecie i czwarte warsztaty to dogłębne, interaktywne szkolenia i refleksje skierowane specjalnie do każdej grupy docelowej.
Warsztaty odbędą się w CAL we Wrocławiu, ul. Prądzyńskiego 39a. w następujących terminach:
21.09.2023 w godzinach 10-14- Warsztaty dla organizacje pozarządowych, stowarzyszeń i podmiotów działających na rzecz osób z niepełnosprawnością
10.10.2023 w godzinach 10-14 – Warsztaty dla Podmiotów/Instytucji z sektora zdrowia, opieki społecznej i sądownictwa ( np. MOPS, GOPS, PCPR)
26.10.2023 w godzinach 10-14 – Warsztaty dla Kobiety z niepełnosprawnością
07.11.2023 w godzinach 10-14 – Warsztaty dla wszystkich- podsumowujące
Aby zarejestrować się na warsztaty, wypełnij ten formularz:
Liczba miejsc jest ograniczona!
W przypadku konieczności odbycia podróży w celu wzięcia udziału w warsztatach informujemy, że Fundacja Eudajmonia zwróci koszty transportu.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wyjaśnień, możesz skontaktować się z Martą Sokołowską – m.sokolowska@eudajmonia.pl – 609 742 183, lub
Joanną Burkiewicz – j.burkiewicz@eudajmonia.pl -501 315 809
Zapraszamy do kontaktu!
Strona została zaktualizowana i dostosowana w ramach projektu Regionalna Akademia Selfadokwatury - Nic o nas bez nas- projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.