Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Asystentura - w praktyce!

Dnia 3 listopada 2014 r. odbyły się drugie warsztaty wyjazdowe pod nazwą „Szlakami Dolnego Śląska”, realizowane przez Skorpion Polkowice w partnerstwie z Fundacją Eudajmonia.

Uczestnicy poznali walory turystyczne Powiatu Legnickiego. Podczas spaceru ulicami Legnicy zobaczyli między innymi: Bramę Głogowską, renesansowe kamieniczki w Rynku, Stary Ratusz z XVIII w., fontanny z Neptunem i Syreną z XVIII w., przepiękną Katedrę św. Apostołów Piotra i Pawła, Plac Zamkowy i wiele innych pięknych miejsc. Uczestnicy byli zachwyceni pięknem zabytków.

W ramach wyjazdu zapewniono przejazdy komunikacją międzymiastową, obiad oraz wsparcie asystentów – wolontariuszy doświadczonych w aktywizowaniu osób z niepełnosprawnością w oparciu o modele asystentury wypracowane przez Fundację Eudajmonia. W warsztatach wzięło udział 11 osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności zamieszkujących gminę Polkowice.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez „Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

Kolejne warsztaty już wkrótce!

Zobacz więcej zdjęć z naszych wypraw w galerii: http://www.eudajmonia.pl/index.php?p=ga&idg=mg,4&id=21&action=show

Galeria

Zdjęcie: Asystentura - w praktyce!

Powrót do: Aktualności

Partnerzy