Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Szlakami Dolnego Śląska

W ramach grantu z Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, w dniu 30 października 2014 r. odbyły się pierwsze warsztaty wyjazdowe pod nazwą „Szlakami Dolnego Śląska”, realizowane przez Skorpion Polkowice w partnerstwie z Fundacją Eudajmonia.

Uczestnicy mieli okazję poznać walory turystyczne Powiatu Głogowskiego i zwiedzili między innymi: Zamek Książąt Głogowskich, Muzeum Archeologiczno Historyczne w Głogowie, Pomnik Dzieci Głogowskich, Kolegiatę Najświętszej Marii Panny na Ostrowie Tumskim, resztki fortyfikacji bastionowych z XVIII w., gotycki kościół św. Mikołaja, ratusz z wieżą zegarową, kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz inne atrakcje turystyczne. Wrażeniom nie było końca!

W ramach projektu uczestnicy mieli zapewnione przejazdy komunikacją międzymiastową, ciepły posiłek w ciągu dnia oraz wsparcie asystentów – wolontariuszy doświadczonych w aktywizowaniu osób z niepełnosprawnością w oparciu o modele asystentury wypracowane przez Fundację Eudajmonia. W warsztatach wzięło udział 11 osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności zamieszkujących gminę Polkowice.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez „Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty wyjazdowe!

Zobacz więcej zdjęć z naszych wypraw w galerii: http://www.eudajmonia.pl/index.php?p=ga&idg=mg,4&id=21&action=show

Galeria

Zdjęcie: Szlakami Dolnego Śląska

Powrót do: Aktualności

Partnerzy