Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Tak też można spędzać wolny czas!

Miało być niebanalnie, pożytecznie, przyjemnie i...było. Po raz pierwszy grupa wolontariuszy zrekrutowanych przez Fundację Eudajmonia wybrała się do Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. Tam 13 śmiałków :) bardzo pracowicie spędziło długi sierpniowy weekend (15-17.08.2014 r.).

 

Jechaliśmy z zamiarem wyremontowania drewnianych elementów domków letniskowych, jednak ze względu na dużą feminizację grupy zakres prac uległ zmianie. W trakcie pobytu skoncentrowaliśmy się na malowaniu pomieszczeń oraz pracach porządkowych w budynkach mieszkalnych i w otoczeniu Powiatowego Domu Pomocy Społecznej. W zamian mieliśmy zapewniony nocleg w wygodnych domkach letniskowych oraz całodniowe wyżywienie. - opowiada Małgosia Franczak, inicjatorka i koordynatorka akcji


W skład naszego "dream-team" weszli wolontariusze z Wrocławia, Bierutowa, a nawet z Poznania i Warszawy. Najmłodszą wolontariuszką była 9-letnia Hania, której towarzyszyła maleńka Lady. Pozostali wolontariusze to: Krzysiek, Marcin, Kamil i Wojtek oraz Joasia, Monika, Karolina i Karolina, Gosia, Gosia, Gosia i Gosia.

Po raz kolejny okazało się, że 13-tka wcale nie musi być pechowa :)Pierwszy dzień – pełen energii i werwy

Drugi dzień – bardzo intensywna praca fizyczna i zmagania z deszczowo-burzową aurą

Trzeci dzień – zmęczenie i satysfakcja z wykonanej ciężkiej pracy oraz z samego pobytu

 

 Rezultaty: wymalowane 4 pomieszczenia, wyczyszczone kilkanaście metrów chodników, wygrabione całe hektary :) skoszonej trawy, wyprasowane, złożone i opisane całe stosy ubrań. Nasz dorobek: 3 doby słońca i deszczu na przemian, mnóstwo radości i nowych znajomości oraz... 9 odcisków.

Cała grupa deklaruje udział w kolejnym wolontariackim wyjeździe.

Wszystkim serdecznie dziękujemy! :)

 

 

  Chcesz się przyłączyć? Zarezerwuj pierwszy wrześniowy weekend. Warto!

Osoba do kontaktu:

Małgosia Franczak, tel. 881 477 009, m.franczak@eudajmonia.pl

 

 

 

i Lady:

Galeria

Zdjęcie: Tak też można spędzać wolny czas!

Powrót do: Aktualności

Partnerzy