Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Za nami spotkanie podsumowujące projekt „Sprawni w pracy”

Za nami spotkanie podsumowujące projekt „Sprawni w pracy”, który współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dnia 9 grudnia mieliśmy okazję raz jeszcze spotkać się w gronie wszystkich realizatorów projektu. Przedstawiciele Wydziału ds. Osób niepełnosprawnych (lider projektu) podsumowali osiągnięte rezultaty, następnie o jego kluczowych wynikach opowiedziały organizacje odpowiedzialne za wdrażanie asystentury w subregionach: wrocławskim (Fundacja Promyk Słońca), wałbrzyskim (Forum Aktywności Lokalnej), jeleniogórskim (Polski Związek Głuchych) oraz legnicko-głogowskim (Fundacja Eudajmonia).

Zgodnie podkreślano niezwykle istotne znaczenie asystentury w procesie zwiększania dostępności usług i dóbr dla osób z niepełnosprawnościami. Zastanawiano się wspólnie nad przyszłością asystentury w Polsce, koniecznością (lub brakiem konieczności) jej standaryzacji. Opinii było wiele, co potwierdza wagę tematu, a jednocześnie utrudnia uznanie tematu za jasny i oczywisty. Potrzeba dalszych dyskusji o asystenturze, jej zakresie, warunkach udostępniania jest niepodważalna. Zachęcamy do niej wszystkie organizacje i instytucje na co dzień działające w obszarze aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Jest to istotne tym bardziej, że według deklaracji Jarosława Dudy Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych asystentura znajdzie się wśród priorytetów MPiPS w roku 2015.

W celu zapoznania się ze sposobem organizacji usług asystenckich zrealizowanym w projekcie „Sprawni w pracy” zachęcamy do lektury publikacji podsumowującej efekty projektu (kliknij na okładkę poniżej):

Galeria

Zdjęcie: Za nami spotkanie podsumowujące projekt „Sprawni w pracy”

Powrót do: Aktualności

Partnerzy