Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Regionalna Akademia Selfadwokatury - Nic o nas bez nas

 logotyp fundusze norweskie

 

Regionalna Akademia Selfadwokatury - Nic o nas bez nas

Link do najnowszych aktualizacji w projekcie!

Czas trwania – 11.2022- kwiecień 2024

Celem projektu jest ochrona praw osób z niepełnosprawnościami/OzN (w tym kwestie związane z równością płci) oraz przeciwdziałanie dyskryminacji tej grupy poprzez utworzenie Regionalnej Akademii Selfadwokatury/RAS, w ramach której w myśl hasła "nic o na bez nas" OzN będą mogły nabyć/pogłębić wiedzę o swoich prawach oraz kompetencje niezbędne do aktywnego rzecznictwa interesów grupy, którą reprezentują.
W RAS wsparcie warsztatowe w zakresie wypełniania roli selfadwokata/tki otrzyma łącznie 58 osób z niepełnosprawnością w tym:
- poziom podstawowy 48 osób,
- poziom zaawansowany 10 osób.

Wsparcie to uzupełnione zostanie coachingiem/mentoringiem indywidualnym optymalizującym efekty udziału w warsztatach.
W ramach projektu są zaangażowani partnerzy:
- Partner Norweski – FONIX - opracowanie raportu dobrych praktyk jako wyniku wizyty
studyjnej
- Partner Polski wsparcie merytoryczne organizacji inicjatyw lokalnych upowszechniających
wiedzę o prawach OzN 

Program grantowy „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 [Programme Active Citizens Fund - Regional under the European Economic Area (EEA) Financial Mechanism 2014-2021], prowadzony przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego  (lider konsorcjum), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, na podstawie Porozumienia w sprawie Realizacji Programu zawartego w dniu 1 września 2020 r. między Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego a Biurem Mechanizmów Finansowych z siedzibą w Brukseli.

Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Powrót do: Działania

Partnerzy