Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Akademia Asystencji Osobistej

Belka z logotypami.

Po lewej stronie logotyp Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, po środku logotyp Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu po prawej stronie logotyp: Wrocław bez Barier.

 Na granatowym tle biały, uśmiechnięty ludzik. Wygląda zza książki, pokazując kciuka do góry.

Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych od MOPS Wrocław.

Celem projektu jest rozwinięcie wiedzy i praktycznych umiejętności 12 osób – kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób z niepełnosprawnością w zakresie wspierania procesu integracji OzN w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, zwiększenie ich niezależności, samodzielności i aktywności; poprzez udział w szkoleniach.

Kto może wziąć udział:

Projekt kierowany jest do osób, które spełniają łącznie poniższe kryteria:

  • są pracownikami / współpracownikami instytucji integracji i pomocy społecznej lub/i jako osoby prywatne deklarują chęć podjęcia udziału w warsztatach i działaniach z nimi związanych oraz motywację do nawiązania długofalowej współpracy w ramach świadczenia usług społecznych w środowiskach lokalnych;
  • mieszkają na terenie Gminy Wrocław.

Zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie.

Okres realizacji:

  • 01.07.2022r. do dnia 31.12.2022r.

Obszar realizacji szkoleń:

  • Asystent osobisty OzN – 72 godz. szkoleń + 40 godzin praktyk

Rekrutacja:

Pierwszy etap rekrutacji zakończy się 26.08.2022r. O wydłużeniu okresu rekrutacji decyduje kierownik projektu w porozumieniu z mentorem merytorycznym.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Formularz może zostać wypełniony podczas rozmowy telefonicznej, podczas spotkania na żywo lub na życzenie przesłany w ETR lub wersji Word do czytników.

Z kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna w terminie ustalonym z realizatorem szkolenia. Rozmowa może być przeprowadzona w formie telefonicznej i/lub za pomocą Skype.

O zakwalifikowaniu do udziału w każdym ze szkoleń decyduje:

  • kolejność zgłoszeń;
  • rozmowa rekrutacyjna.

Informacje dodatkowe

Szkolenia zostaną przeprowadzone we Wrocławiu w formule 3 trzydniowych zjazdów (piątek-niedziela) w terminach: 30.09-02.10.2022, 14-16.10.2022, 28-30.10.2022. Fundacja Eudajmonia zapewnia wyżywienie (obiad, przerwa kawowa) podczas wszystkich 9 dni szkoleń. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.


W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, organizator może podjąć decyzję o realizacji szkolenia w formie on-line i/lub o zmianie terminów szkoleń.

Kontakty:

Kierownik projektu

Joanna Bielerzewska-Nowosad

E-mail: joan.bielerzewska@gmail.com

tel.: 691 754 523

Mentor merytoryczny

Sylwia Miaśkiewicz

E-mail: s.miaskiewicz@eudajmonia.pl

tel.: 698 679 799

Powrót do: Działania

Partnerzy