Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2022 - Powiat Polkowicki

Fundacja Eudajmonia realizuje zadanie publiczne z Programu „ Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2022” zlecone przez Powiat Polkowicki, który w 2022 roku pozyskał na ten cel środki z Funduszu Solidarnościowego.

Zasadniczym celem Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2022” jest umożliwienie 35 osobom z niepełnosprawnościami ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz dzieciom do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, edukacji i rehabilitacji, zamieszkałym na terenie Powiatu Polkowickiego, aktywnego funkcjonowania w środowisku zamieszkania, zaspokajania własnych potrzeb i uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności poprzez udostępnienie usług asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami w okresie od 14.06.2022 r. do 26.12.2022 r.

Usługi asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnościami w szczególności obejmują pomoc osobie z niepełnosprawnościami w: 

 1. wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane przez osobę niepełnosprawną miejsce ( np. dom, praca, placówki oświatowe i szkolne, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne, sportowe), 
 2. zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału osoby niepełnosprawnej przy ich realizacji, 
 3. załatwianiu spraw urzędowych, 
 4. nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami, 
 5. korzystaniu z dóbr kultury ( np. muzea, teatr, kino galerie sztuki, wystawy), 
 6. wykonywaniu czynności dnia codziennego – w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do lub z placówki oświatowej ( usługa asystenta na terenie szkoły może być realizowana wyłącznie w przypadku, gdy szkoła nie zapewnia tej usługi) 

Uczestnik Programu za usługi asystencji osobistej nie ponosi odpłatności.

Kto może skorzystać z usług Asystenta osobistego:

Z usług mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością:

 • zamieszkałe na terenie Powiatu Polkowickiego; 
 • posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; 
 • dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, edukacji i rehabilitacji, Rekrutacja do projektu ma charakter ciągły i trwa do zamknięcia listy odbiorców usługi lub wyczerpania limitu godzin. 

Wszelkie pytania dotyczące Programu prosimy kierować pod adresem:

 1. Danuta – 881 233 775 2. 
 2. Małgorzata – 728 896 620 

lub do Biura Fundacji Eudajmonia
ul. Borówkowa 5a
59-101 Polkowice
e-mail:
biuro@eudajmonia.pl
tel.: ( 76) 753 91 39

Flaga Polski, obok Godło Polski a poniżej treść:

Dofinansowano ze środków państwowego funduszu Solidarnościowego

RESORTOWY PROGRAM MINISTRA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

Zadanie Powiatu Polkowickiego

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2022

Dofinansowanie 460 440,00 zł

Całkowita wartość 470 440,00 zł

Galeria

Plakat promujący projekt. Zawierający podstawowe informacje nt. oferty projektu, dane teleadresowe itp.

Plakat promujący projekt. Zawierający podstawowe informacje nt. oferty projektu, dane teleadresowe itp.

Powrót do: Działania

Partnerzy