Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Train the Competent

Polska Unia Zatrudnienia Wspomaganego jest  jednym z ośmiu partnerów projektu Train the Competent (2019-1-HU01-KA204-060959) finansowanego w ramach programu Erasmus+. Projekt prowadzi węgierska organizacja Salva Vita i trwa od 01.09.2019 do 31.08.2022. Eudajmonia jako członek Polskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego bierze czynny udział w wypracowaniu podręczników dla trenerów i dla osób z niepełnosprawnościami.

Cel projektu Train the Competent  (Szkolnie kompetentnych osób z niepełnosprawnościami)

Projekt przyczyni się do poprawy szans na zatrudnienie dorosłych osób z niepełnosprawnościami zapewniając im modułowe szkolenie, dzięki któremu będą mogli zostać trenerami. Będą mieli szanse zyskania nowych umiejętności i wiedzy oraz poszerzą swoje możliwości pracy i aktywnego i spełnionego życia. Tym samym uczestnicy będą mogli wspierać swoich rówieśników w kierunku otwartego rynku pracy. Ponadto wyszkoleni trenerzy będą mogli podnosić świadomość w zakresie równości wśród pracodawców, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi, decydentów istotnych dla wsparcia procesu zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Główne efekty projektu:

  1. Wytyczne dla profesjonalistów, dorosłych nauczycieli w celu przygotowania ich do przeszkolenia niepełnosprawnych uczestników, aby stali się profesjonalnymi trenerami lub stanowili wsparcie dla swoich rówieśników.
  2. Program szkoleniowy dla osób niepełnosprawnych jako trenerów i liderów dla innych osób niepełnosprawnych wchodzących na rynek pracy.

Powrót do: Działania

Partnerzy