Zamknij menu mobilne

Response – zapraszamy na warsztaty!

Fundacja Eudajmonia od 16 lat pracuje z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności, wspierając ich na drodze do samodzielnego i niezależnego życia. Z naszych doświadczeń wynika, że problem przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnością jest ogromny i powszechny a wiedza kadr pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnością w zakresie sposobów reagowania na przemoc wciąż jest niewystarczająca. Problem przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnością jest wielowymiarowy, budzący wciąż wiele wątpliwości i trudności na wielu poziomach.

Wybór sposobu reagowania lub brak reakcji jest zawsze decyzją, która ma wpływ na jakość życia konkretnych kobiet z niepełnosprawnością. Naszą misją i obowiązkiem jest wiec  praca w tym zakresie i rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej szeroko rozumianej przemocy, jej skali, form reagowania oraz metod wsparcia kobiet z niepełnosprawnością.

Od kwietnia 2022 r. Fundacja Eudajmonia, wraz z organizacjami z sześciu innych krajów europejskich, realizuje projekt RESPONSE. Projekt RESPONSE proponuje połączenie różnych podmiotów  w celu zwiększenia wiedzy i potencjału zainteresowanych stron na temat usług zajmujących się zwalczaniem  przemocy przeciwko WWD(Kobiety z niepełnosprawnością). Celem jest umożliwienie przekazania wiedzy płynącej od  organizacji/podmiotów pracujących na rzecz osób z niepełnosprawności do sektora praw ofiar i wice-versa, tworząc ostateczną przestrzeń do wspólnego uczenia się i współpracy.

Zapraszamy na stronę projektu: https://easpd.eu/project-detail/response/

Oraz stronę Fundacji Eudajmonia : https://eudajmonia.pl/dzialania/response/

W ramach projektu Response organizujemy  kolejne warsztaty szkoleniowe i podnoszące świadomość w tym obszarze! Rezultaty warsztatów będą częścią podręcznika, który będzie opublikowany po zakończeniu cyklu spotkań.

Pierwsze i piąte warsztaty zostały zaprojektowane jako działania w zakresie współpracy i wzajemnego uczenia się, a trzy grupy docelowe będą w nich uczestniczyć razem: kobiety z niepełnosprawnościami, organizacje   wspierające osoby   z niepełnosprawnością i główni usługodawcy zaangażowani w opiekę nad ofiarami przemocy ze względu na płeć (prawnicy, policja, pracownicy służby zdrowia itp.).

Drugie, trzecie i czwarte warsztaty to dogłębne, interaktywne szkolenia i refleksje skierowane specjalnie do każdej grupy docelowej.

Warsztaty odbędą się w CAL we Wrocławiu, ul. Prądzyńskiego 39a. w następujących terminach:

21.09.2023  w godzinach 10-14- Warsztaty dla  organizacje pozarządowych, stowarzyszeń i podmiotów działających na rzecz osób z niepełnosprawnością

10.10.2023 w godzinach  10-14 – Warsztaty dla Podmiotów/Instytucji z sektora zdrowia, opieki społecznej i sądownictwa  ( np. MOPS, GOPS, PCPR)

26.10.2023 w godzinach  10-14  – Warsztaty dla  Kobiety z niepełnosprawnością

07.11.2023 w godzinach  10-14  – Warsztaty dla  wszystkich-  podsumowujące

Aby zarejestrować się na warsztaty, wypełnij ten formularz:

Rejestracja- link

Liczba miejsc jest ograniczona!

W przypadku konieczności odbycia podróży w celu wzięcia udziału w warsztatach informujemy, że Fundacja Eudajmonia zwróci koszty transportu.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wyjaśnień, możesz skontaktować się z Martą Sokołowską – m.sokolowska@eudajmonia.pl – 609 742 183, lub

Joanną Burkiewicz  – j.burkiewicz@eudajmonia.pl -501 315  809

Zapraszamy do kontaktu!

Strona została zaktualizowana i dostosowana w ramach projektu Regionalna Akademia Selfadokwatury - Nic o nas bez nas- projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.