Zamknij menu mobilne

Projekt ARC – Access, Respect, Connect – Dostęp, Szacunek, Włączenie

Celem projektu jest zwiększanie uczestnictwa społecznego osób z niepełnosprawnościami w społeczności.

Ponadto celem jest stworzenie bardziej integracyjnego społeczeństwa, w którym osoby z trudnościami w uczeniu się są wzmacniane, wspierane i w pełni zintegrowane ze społecznością i społeczeństwem, które je otacza.

 

Projekt ma dotrzeć do następujących grup:

Główną grupą docelową są osoby z trudnościami w uczeniu się, które mogą mieć niepełnosprawność intelektualną. Grupa ta może obejmować osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Celem jest wzmocnienie ich pozycji, zwiększenie umiejętności, a tym samym ogólnej jakości życia poprzez uczestnictwo w społeczeństwie, pomoc w budowaniu poczucia wartości i równości.

Drugą grupą docelową są osoby z kręgu wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Grupa ta składa się z profesjonalistów, lokalnych sympatyków lub wolontariuszy, którzy są zaangażowani w pracę z osobami z niepełnosprawnościami lub grupami narażonymi na wykluczenie.

Trzecią grupą docelową są lokalne społeczności partnerów. Istotnym wyzwaniem w budowaniu społeczeństwa włączającego są bariery tworzone przez społeczeństwo większościowe.

Celem jest uwrażliwienie lokalnych społeczności poprzez wydarzenia budujące społeczność. Wydarzenia te będą ułatwiały osobom z niepełnosprawnościami  aktywne uczestnictwo jako równoprawnych organizatorów i uczestników zajęć rekreacyjnych w lokalnej społeczności. Działania te będą innowacyjnymi wydarzeniami uwrażliwiającymi poprzez działania na rzecz budowania społeczności i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Zadania w ramach projektu:

– Tworzenie zespołów włączających

– Wywiady

– Zbieranie dobrych praktyk

– Mapowanie społeczności i fotoreportaż

– Tworzenie innowacyjnych materiałów edukacyjnych dla dorosłych osób z niepełnosprawności i profesjonalistów

– Szkolenia dla profesjonalistów i osób z niepełnosprawnościami

 

Partnerzy:

Hand in Hand – Węgry, Koordynator

Fundacja Eudajmonia – Polska

ATEMPO – Austria

CONCORDIA ACADEMIA– Rumunia

JDC – Litwa

 

Czas trwania projektu:  01.12.2024. – 31.07.2027

 

KA220-ADU – Współpraca partnerska w zakresie kształcenia dorosłych (KA220-ADU)

Strona została zaktualizowana i dostosowana w ramach projektu Regionalna Akademia Selfadokwatury - Nic o nas bez nas- projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.