Zamknij menu mobilne

RESPONSE – 16. sesja Konferencji Państw-Stron Konwencji o prawach OzN

Mamy przyjemność podzielić się kilkoma ekscytującymi wiadomościami z 16. sesji Konferencji Państw-Stron Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, która odbyła się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku w dniach 13-15 czerwca. Jednym z głównych tematów tej sesji były prawa kobiet z niepełnosprawnościami, w szczególności w zakresie ich równego dostępu do usług zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

Zaproponowano kilka kluczowych działań mających na celu promowanie i zapewnienie równego dostępu dla kobiet z niepełnosprawnościami:

  1. Wzmocnienie krajowego ustawodawstwa i ram politycznych w zakresie przeglądu i eliminacji istniejących barier dla praw reprodukcyjnych kobiet z niepełnosprawnościami.
  2. Wzmocnienie sektora zdrowia poprzez inwestowanie w szkolenia i budowanie potencjału pracowników służby zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

Z dumą możemy powiedzieć, że działania te są zgodne z celami i inicjatywami RESPONSE. W RESPONSE jesteśmy zaangażowani w szkolenie i wzmacnianie pozycji kobiet z niepełnosprawnościami, usługodawców i innych podmiotów w celu osiągnięcia pozytywnych zmian i budowania usług reagujących na przemoc uwarunkowanych  płcią.

Jeśli podzielasz naszą wizję i chcesz być częścią tego ważnego ruchu, śledź naszą podróż! Razem możemy wywrzeć trwały wpływ.

Kliknij poniższy link, aby dowiedzieć się więcej o RESPONSE i dołączyć do naszej sprawy:

https://easpd.eu/project-detail/response/

Strona została zaktualizowana i dostosowana w ramach projektu Regionalna Akademia Selfadokwatury - Nic o nas bez nas- projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.