Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Fundacja Eudajmonia utworzyła pierwszą spółdzielnię socjalną w powiecie polkowickim.

Osiem osób znajdzie zatrudnienie w nowo utworzonej w powiecie polkowickim spółdzielni socjalnej. Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Eudajmonia, w której siedzibie działać będzie nowopowstała spółdzielnia.

Założycielami spółdzielni pod nazwą „Inicjatywa” są bezrobotni mieszkańcy powiatu polkowickiego, którzy 28 października 2014 r. zarejestrowali działalność gospodarczą, która obejmować będzie min: usługi kurierskie i pocztowe, transport specjalistyczny dla osób niepełnosprawnych i chorych poruszających się samodzielnie oraz na wózkach, animację rozrywkową i rekreacyjną, asystenturę dla osób niepełnosprawnych. W ramach działalności spółdzielni utworzona zostanie również specjalistyczna drukarnia, która świadczyć będzie profesjonalne usługi związane z przygotowaniem do druku, introligatorstwem oraz drukowaniem.

Spółdzielnia otrzymała dotację z Funduszu Pracy oraz aprobatę władz Powiatu Polkowickiego, ale najważniejszym zadaniem dla członków-założycieli jest nawiązanie współpracy z osobami fizycznymi, prawnymi oraz jednostkami samorządowymi powiatu polkowickiego.

Wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy zapraszamy do siedziby Spółdzielni socjalnej „Inicjatywa” przy ulicy Borówkowej 5a w Polkowicach.

Galeria

Zdjęcie: Fundacja Eudajmonia utworzyła pierwszą spółdzielnię socjalną w powiecie polkowickim.

Powrót do: Aktualności

Partnerzy