Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Pracujemy, by zwiększyć zainteresowanie zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami

29 października 2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Polkowicach odbyło się spotkanie informacyjne, dotyczące sposobu wdrażania instytucji Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej oraz korzyści płynących z zatrudniania osób z niepełnosprawnością, organizowane przez polkowicką Fundację Eudajmonia oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

W spotkaniu uczestniczył pan Andrzej Mańkowski, Dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, pan Marek Tramś - Starosta Polkowicki, przedstawiciele pracodawców (m.in. CCC Factory, Sitech, Sanden), instytucji, organizacji i stowarzyszeń oraz klienci Fundacji Eudajmonia.

Nie zabrakło momentów wzruszających, jakim niewątpliwie były wypowiedzi osób niepełnosprawnych, które w ramach projektu „Sprawni w Pracy", finansowanego ze środków Unii Europejskiej, stały się bardziej aktywne i podjęły zatrudnienie.

Pracodawcy już zatrudniający osoby z orzeczeniem dzielili się swoimi doświadczeniami i zachęcali do dania szansy pracownikom niepełnosprawnym.

„Liczymy na to, że dzisiejsze spotkanie wpłynie na poszerzenie współpracy lokalnych organizacji, instytucji i biznesu w zakresie włączania osób z niepełnosprawnościami do otwartego rynku pracy" – powiedziała Anna Puławska-Rodzik, Prezeska Fundacji Eudajmonia. „Mamy w tym zakresie duże doświadczenie, wypracowaliśmy sprawdzone modele asystentury, którymi chcemy się dzielić. Cieszy nas, że lokalni pracodawcy są zainteresowani zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami i już się do nas zgłaszają z konkretnymi pytaniami w tym zakresie" - Dziękujemy za gościnę i pomoc w organizacji spotkania Staroście Polkowickiemu i Pani Elżbiecie Sworackiej-Dul - Dyrektor PCPR w Polkowicach. "Bardzo doceniamy zaangażowanie Zarządu Powiatu i liczymy na dalszą dobrą współpracę w zakresie aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami." – dodaje A. Puławska-Rodzik.


Galeria

Zdjęcie: Pracujemy, by zwiększyć zainteresowanie zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami

Powrót do: Aktualności

Partnerzy