Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Przedstawiciele Fundacji Eudajmonia z wizytą w Koninie

W dniu 9 września 2014 r. odbyła się pierwsza wizyta studyjna zainicjowana przez Fundację Eudajmonia w Koninie, gdzie zapoznawaliśmy się z przykładami wspólnych działań na płaszczyźnie: organizacje pozarządowe – samorząd – biznes.

Inicjatorem i pomysłodawcą miejsca, które scala ze sobą te trzy płaszczyzny jest Bartosz Jędrzejczak Kierownik Biura Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Koninie.

Najważniejszym celem naszej wizyty było pozyskanie informacji dotyczących funkcjonowania Rady Pożytku Publicznego, a także praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy na działalność spółdzielni socjalnych i innych już działających w Centrum Organizacji Pozarządowych (COP) inicjatyw. Mogliśmy bliżej przyjrzeć się przepięknej kamienicy, którą wyremontował i przekazał w nieodpłatne użytkowanie Prezydent Konina, a w której na wspólnej przestrzeni działają: organizacje pozarządowe zrzeszone w Koninie, spółdzielnie socjalne, Centrum Organizacji Pozarządowych, Rada Działalności Pożytku Publicznego, mieszkania treningowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo i wreszcie Wydział Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Koninie. Cały budynek dostosowany jest do osób niepełnosprawnych, w tym osób niewidomych.

Podczas wizyty zaskoczyła nas pozytywnie spójność działań: mieszkania treningowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo prowadzi znana konińska Fundacja „Podaj dalej", jedna z działających w kamienicy spółdzielni socjalnych prowadzi hostel oferujący pokoje, z których w dużej mierze korzystają osoby odwiedzające Konin (dodatkowo hostel jest zaadoptowany do osób niepełnosprawnych), a kolejna spółdzielnia prowadzi sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym. W budynku swoją siedzibę ma Centrum Organizacji Pozarządowych oraz organizacje zrzeszone w Koninie. Spotkania organizuje tam również Rada Działalności Pożytku Publicznego, która powstaje w Polkowicach, a od której rozpoczęła się współpraca Fundacji Eudajmonia z Centrum i Wydziałem Organizacji Pozarządowych UM w Koninie.

Druga wizyta studyjna planowana jest na listopad 2014 r., na którą chcielibyśmy zaprosić przedstawicieli gminy i powiatu polkowickiego oraz sektor biznesu.

Galeria

Zdjęcie: Przedstawiciele Fundacji Eudajmonia z wizytą w Koninie

Powrót do: Aktualności

Partnerzy