Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

"Chciałbym zostać strażakiem" - spełniamy dziecięce marzenia!

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobinie (12.08.2014) odbyła się z inicjatywy Asystentów Osobistych Osób Niepełnosprawnych Fundacji Eudajmonia prowadzących program pt. "Poznaj ciekawe zawody", w ramach którego podopieczni Fundacji poznają najatrakcyjniejsze dla nich zawody i instytucje. Jest to dla nich również szansa na poznanie zawodów, w których nigdy nie będą mieli szansy pracować.

Dzięki gościnności strażaków OSP w Sobinie nasi podopieczni mieli okazję usiąść w wozach strażackich, przymierzyć umundurowanie, poznać specjalistyczny sprzęt ratunkowy i specyfikę jego funkcjonowania (butle powietrzne, węże gaśnicze, nożyce do cięcia samochodów i wiele innych).

Mogli również usłyszeć historie strażaków opowiedziane z prawdziwą pasją i zamiłowaniem. Otrzymaliśmy odpowiedź na każde pytanie. A cudowne podejście do naszych podopiecznych spowodowało, że w remizie strażackiej w Sobinie czuliśmy się jak u siebie. Szczególne podziękowania należą się Panu Henrykowi Kąca.

Asystenci Osobiści Osób Niepełnosprawnych biorący udział w lekcji pokazowej: Małgorzata Karlak-Kąca, Marilona Skrobisz i koordynator projektu "Sprawni w pracy" - Izabela Pytlak.

Nasi podopieczni - osoby niepełnosprawne: Maciej Maciejewski, Artur Skierkowski, Mariusz Bogusiewicz, Marcin Zaprzała, Jarosław Smoliński, Kamila Pukalak, Hubert Imbur.

Kontakt do autora programu: Małgorzata Karlak-Kąca - Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej Fundacji Eudajmonia, m.karlak-kaca@eudajmonia.pl, tel. 728 896 620

Galeria

Zdjęcie: "Chciałbym zostać strażakiem" - spełniamy dziecięce marzenia!

Powrót do: Aktualności

Partnerzy