Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

DOSKONAŁA PRÓŻNIA

Serdecznie zapraszamy na spektakl dźwiękowy „Doskonała próżnia” na podstawie książki Stanisława Lema. Wydarzenie odbędzie się 5 sierpnia 2021 roku o godzinie 19.30 w CZASOPRZESTRZEŃ/Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych  ul. Tramwajowa 1-3 we Wrocławiu.  Pokaz zrealizowany został w ramach projektu  “Czytanie w ciemnościach – Lem i Karpowicz ”. Prezentacja wydarzenia będzie miało  miejsce również w Internecie w formie transmisji online na stronie Facebook Stowarzyszenia „Rita Baum”.

„Doskonała próżnia" Stanisława Lema jest zbiorem recenzji nieist­niejących książek. Streszczenia i analizy fikcyjnych utworów literackich są przesiąknięte pastiszem, dystansem i subtelną ironią, będąc formą wyrafinowanej i przewrotnej gry z czytelnikiem. Zestaw recenzji książek, które nigdy nie powstały, stwarza odbiorcom możliwość, w humorystycznej formie, obcowania z wielkimi tradycjami literackimi. 

Scenariusz został napisany na podstawie czterech opowiadań zamie­szczonych w „Doskonałej próżni": ,,Being Inc." opisuje społeczeństwo przyszłości, w którym każdy obywatel, za odpowiednią cenę, może sobie kupić życie, jakie sobie wymarzy. W „Die Kultur als Fehler" - Lem określa kulturę jako narzędzie służące adaptacji wszystkiego, co w czło­wieku przypadkowe. Trzecim opowiadaniem jest „Odys z Itaki", natomiast w opowia­daniu czwartym -  w „Nowej kosmogonii" autor prezentuje produkcję wirtualnych istot. 

Po zakończeniu pokazu odbędzie się spotkanie aktywizujące widzów.

Scenariusz i reżyseria - Andrzej Ficowski

Aktor - Paweł Kutny

Muzyka - Roman Felczyński

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Galeria

Plakat informujący o wydarzeniu.

Plakat informujący o wydarzeniu.

Powrót do: Aktualności

Partnerzy