Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Akcje - Głogów

Akcja nr 1:

Plakat

Podczas spotkania uczestnicy zastanawiali się nad zagadnieniami związanymi z posiadaniem niepełnosprawności m.in. nad tym:

kim są osoby z niepełnosprawnością,

jakie mogą posiadać niepełnosprawności,

jakie ograniczenie/bariery mogą napotkać osoby z niepełnosprawnością podczas codziennego życia,

co to znaczy że wszyscy jesteśmy równi i mamy równe prawa,

czym jest tolerancja.

Efektem pracy uczestników szkolenia oraz zaproszonych osób z niepełnosprawnością było stworzenie plakatu, który przedstawiał analizę ww. aspektów.

Akcja nr 2:

Deinstytucjonalizacja

Podczas spotkania uczestnicy omawiali poznane do tej pory usługi oraz sposoby na zapewnienie spersonalizowanego wysokiej jakości wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Zastanawiali się nad tym co jest, a co można jeszcze usprawnić w obecnym systemie wsparcia tych osób i dlaczego warto to zmieniać. Uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami w tym zakresie oraz prezentowali zasłyszane przykłady w jaki sposób inne kraje radzą sobie z takimi wyzwaniami.

Akcja nr 3:

Dokumenty strategiczne

Podczas spotkania uczestnicy rozmawiali i analizowali dokumenty strategiczne w powiecie lubińskim pod kątem deinstytucjonalizacji. Większość dokumentów strategicznych obejmowała lata wstecz do 2020r. włącznie. Od 2021r. będą obowiązywały nowe dokumenty. Niezwykle istotną sprawą będzie uwzględnienie zapisów dotyczących deinstytucjonalizacji w nowych dokumentach o ile nie były one zawarte wcześniej. Środowisko osób z niepełnosprawnością musi lobbować za tym u lokalnych władz, dzięki czemu w przyszłych latach będzie łatwiej starać się o podstawowe usługi i udogodnienia dla tej grupy.

Belka z logotypami

Powrót do: Aktualności

Partnerzy