Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Fundacja Eudajmonia przystąpiła do Programu Dostępność Plus

Opublikowano: 2018-11-23

W dniu 22 listopada br. nasza Fundacja, wraz z 21 innymi sygnatariuszami, podpisała deklarację Partnerstwa na rzecz dostępności w ramach Programu Dostępność Plus. W sumie już ponad 100 organizacji stanowi grono ambasadorów, którzy deklarują solidarność w stosowaniu zasad dostępności. Z naszej strony jest to formalne przystąpienie do Programu, bo na rzecz dostępności działamy od lat.

Jednocześnie cieszy fakt, że trwają prace nad projektem Ustawy o dostępności, któremu, jak zapewnia Wydział Dostępności Ministerstwo Rozwoju, nadano wysoki priorytet. Czekamy zatem z niecierpliwością na takie zmiany w polskim systemie prawnym.


"Program Dostępność Plus to pierwszy w Polsce i pierwszy w Unii Europejskiej tak kompleksowy plan działań na rzecz szeroko rozumianej dostępności. Celem programu jest poprawa jakości życia, podwyższenie standardów infrastruktury publicznej oraz przede wszystkim zapewnienie wszystkim obywatelom równych szans w osiąganiu pozycji społecznej i samodzielnego funkcjonowania” czytamy na stronie Ministerstwa i Rozwoju.

Cały artykuł dostępny tutaj: Link

Galeria

źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Zdjęcie: Fundacja Eudajmonia przystąpiła do Programu Dostępność Plus

Zdjęcie: Fundacja Eudajmonia przystąpiła do Programu Dostępność Plus

Powrót do: Aktualności

Partnerzy