Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

Tytuł: Logotyp "Kongres Osób z Niepełnosprawnościami" — opis: Logotyp Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami:Po lewej symboliczny, uproszczony obraz w kolorze niebieskim 4 osób trzymających się za ręce i stykających się nogami. Ręce tworzą okrąg z 4 głowami na zewnątrz. Tułowie i stykające się nogi tworzą jak gdyby kwadrat z wklęsłymi do środka bokami.Centralnie i na prawo napis w kolorze szarym dużymi literami: w pierwszym wierszu dużą czcionką "KONGRES", w drugim mniejszą czczionką: "OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI". Tytuł: Logotyp "Monitoring wdrażania Konwencji" — opis: Logotyp Monitoringu wdrażania Konwencji:Po lewej symboliczny, uproszczony obraz w kolorze fioletowym 4 osób trzymających się za ręce i stykających się nogami. Ręce tworzą okrąg z 4 głowami na zewnątrz. Tułowie i stykające się nogi tworzą jak gdyby kwadrat z wklęsłymi do środka bokami.Centralnie i na prawo napis w kolorze szarym dużymi literami: w pierwszym wierszu dużą czcionką "MONITORING", w drugim mniejszą czczionką: "WDRAŻANIA KONWENCJI". Tytuł: Logotyp "Konwent Regionalny" — opis: Logotyp Konwentu Regionalnego Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami:Po lewej symboliczny, uproszczony obraz w kolorze żółtym 4 osób trzymających się za ręce i stykających się nogami. Ręce tworzą okrąg z 4 głowami na zewnątrz. Tułowie i stykające się nogi tworzą jak gdyby kwadrat z wklęsłymi do środka bokami.Centralnie i na prawo napis w kolorze szarym dużymi literami: w pierwszym wierszu dużą czcionką "KONWENT", dalej mniejszą czcionką, w drugim: "REGIONALNY KONGRESU OSÓB", w trzecim: "Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI".  Tytuł: Logotyp "Ambasador Konwencji" — opis: Logotyp Ambasadora Konwencji:Po lewej symboliczny, uproszczony obraz w kolorze zielonym 4 osób trzymających się za ręce i stykających się nogami. Ręce tworzą okrąg z 4 głowami na zewnątrz. Tułowie i stykające się nogi tworzą jak gdyby kwadrat z wklęsłymi do środka bokami.Centralnie i na prawo napis w kolorze szarym dużymi literami: w pierwszym wierszu dużą czcionką "AMBASADOR", dalej mniejszą czcionką, w drugim: "KONWENCJI O PRAWACH OSÓB", w trzecim: "Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI".

 

W imieniu organizatorów IV Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w w/w wydarzeniu – środowiskowej dyskusji osób z niepełnosprawnościami na temat ich praw. Kongres odbędzie się 25 października br. w Warszawie, w budynku SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego (ul. Chodakowska 19/31).

Kongres gromadzi wokół siebie samych fantastycznych ludzi, którym na sercu leży dobro każdego człowieka. To dla nas ogromnie cenne, ponieważ bez Waszego wsparcia nie byłoby już IV edycji!

Już teraz wypełnij swój formularz zgłoszeniowy - https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=teL4pc4Hw0CqhakajsumL8_2WOi_ogVCpfWLXra7WtRUMlJXVzI5SDVFVzZHNjIwRE9TOVZaM05DUi4u

Wysłanie wypełnionego formularza jest gwarancją rezerwacji miejsca. Gdy limit osób zostanie przekroczony, formularz automatycznie stanie się niedostępny.  Po zapisaniu będziesz na bieżąco otrzymywać aktualności dotyczącego zbliżającego się wydarzenia.

ILOŚĆ MIEJSC jest ograniczona, dlatego liczy się każda sekunda!

_________________________________________________________

Dlaczego warto przyjść na Kongres?

Bo jeśli nie będziemy mówić o swoich sprawach, nikt nie zrobi tego za nas!

Bo Niezależne Życie nadal pozostaje tylko ideą – brakuje godziwych świadczeń, usług asystenckich, przerwy wytchnieniowej, mieszkań wspomaganych...

Bo rodziny zostawione same sobie popadają w coraz większe problemy!

Bo segregacja w edukacji nie może być podstawowym rozwiązaniem!

Bo mamy dość biedy i braku miejsc pracy – minimalne wynagrodzenie nie jest godną płacą, a z renty trudno wyżyć!

Bo wyjście z domu i dotarcie do sklepu, kina, urzędu, a nawet skorzystanie ze strony w Internecie jest często utrudnione lub niemożliwe!

Bo tylko 9% budynków w Polsce jest architektonicznie dostępnych!

Bo obecne w życiu publicznym osoby z niepełnosprawnościami można policzyć na palcach jednej ręki!

Bo kobiety z niepełnosprawnościami są podwójnie dyskryminowane!

Bo potrzebujemy solidarności we własnym środowisku!

Bo Kongres może być początkiem zmiany społecznej!

O czym będziemy rozmawiać?

Od 2015 r. spotykamy się na Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami, by domagać się równych praw. Gwarantuje je nam Konwencja ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami, którą Polska ratyfikowała w 2012 r. Mimo to nasze prawo do godnego i Niezależnego Życia ciągle nie jest realizowane.

„Za Niezależnym Życiem” – to hasło Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja ma wyjątkowe znaczenie, gdyż miał miejsce głośny i ważny protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, między innymi w obronie prawa do Niezależnego Życia. W odpowiedzi Rząd zaproponował pakiet rozwiązań, w tym Program Dostępność Plus i Mapę Drogową. Planowana jest także reforma orzecznictwa. Jednocześnie ONZ we wrześniu ocenia rządowe sprawozdanie z wdrażania Konwencji.

Będziemy zastanawiać się i dyskutować:

  • Jak wdrożyć w Polsce ideę Niezależnego Życia – godziwe świadczenia, usługi asystenckie, przerwę wytchnieniową, mieszkania wspomagane, włączającą edukację, rynek pracy otwarty na osoby z niepełnosprawnościami, dostępną przestrzeń, włączające społeczeństwo itp.?
  • Jak wygląda nasza rzeczywistość po sejmowym proteście osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin?
  • Jak budować silny ruch na rzecz pełnego wdrożenia praw człowieka osób z niepełnosprawnościami? Jak włączać różne grupy osób z niepełnosprawnościami?

W tym roku szczególnie zadbamy o obecność i włączenie środowiska rodziców osób z niepełnosprawnościami i osób sprawujących faktyczne wsparcie (opiekunów), w tym osób zaangażowanych w sejmowy protest.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Każdy ma wpływ na otaczająca rzeczywistość i może włączyć się do dyskusji.

Wzorem lat ubiegłych Kongres poprzedzać będą spotkania konsultacyjne w regionach, tak zwane Konwenty Regionalne. Odbędą się one w kilkunastu miastach w całej Polsce (aktualna lista pojawi się wkrótce na stronie www.konwencja.org). Zdając sobie sprawę, że nie każdy będzie miał możliwość przyjechać do Warszawy aby wziąć udział w Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami zapraszamy także do udziału w tych regionalnych spotkaniach. W celu zgłoszenia swojego udziału w Konwencie, należy skontaktować się z organizatorami w poszczególnych miastach.

**Na stronie konwencja.org znajduje się już formularz zgłoszeniowy na IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami „Za Niezależnym Życiem”, który odbędzie się 25 października 2018 r. na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31).

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Ale sama organizacja tego przedsięwzięcia to duże koszty. Dotyczy to przygotowania Kongresu, wypracowania materiałów merytorycznych, wynajmu sal, wydruku materiałów, poczęstunku dla uczestników, transmisji online, tłumaczenia na język migowy, audiodyskrypcji, nagłośnienia w mediach. Każda wpłacona złotówka jest na wagę złota!

Każdy może realnie wesprzeć starania osób z niepełnosprawnościami w dążeniu do zmian. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto: 54-11401081-0000230998001011 – mBANK

Za każdą wpłaconą złotówkę serdecznie dziękujemy i prosimy o udostępnienie informacji o zbiórce.

Aktualizacje o wydarzeniu dostępne będą na www.konwencja.org, https://www.facebook.com/raportalternatywny/ oraz w specjalnie utworzonym wydarzeniu https://www.facebook.com/events/198612920949740/. Zachęcamy do dołączania się!

  Do zobaczenia 25 października w Warszawie na IV Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami!

Za Niezależnym Życiem!

 

Tytuł: Grafika promująca IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami — opis: Grafika promuje IV Kongres Osób z Nipełnosprawnościami. Na grafice, pośrodku znajduje się czarny napis z niebieskim znaczkiem #ZaNiezależnymŻyciem. W prawym, dolnym rogu miesci się napis konwencja.org. Wzdłuż górnej krawędzi umieszczono logotypy Kongresu, Konwentów Regionalnych, Ambasadora Konwencji oraz Monitoringu wdrażana Konwencji.

 

Powrót do: Aktualności

Partnerzy