Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nowoczesne rozwiązania internetowej obsługi klienta z niepełnosprawnościami

Opublikowano: 2015-11-16

Firma Samsung Electronick Polska przy współpracy z portalem migam.org skonstruowała internetowy punkt obsługi dla klientów niesłyszących.

Dzięki tej owocnej współpracy osoby niesłyszące będą mogły skorzystać z intwernetowego punktu klienta za pomocą wideo czatu na stronie: Samsung.pl oraz z specjalnie dedykowanej aplikacji mobilnej, która jest już dostępna od 21 września 2015r. w Samsung GALAXY Apps, a także na urządzeniach mobilnych w punktach serwisowych Samsung. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niesłyszących przygotowano również 45-sekundowe spoty instruktażowe, w których specjalnie przystosowany tłumacz wyjaśnia korzystanie z funkcji zarówno video czatu, jak i aplikacji mobilnej. Poszczególne punkty serwisowe będą miały specjalne oznakowanie informujące, że w tym miejscu można załatwić sprawę w języku migowym. Zmiany nastąpią również w brand storach firmy pod kątem architektonicznym – zostaną dostosowane do osób z niepełnosprawnością, a sami konsultanci specjalnie przeszkoleni. Już na początku października pierwszy przystosowany Brand Store Samsung zostanie otwarty w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie, a do końca roku trzy kolejne sklepy w Bydgoszczy, Wrocławiu i w Kielcach.

Powstanie internetowego punktu obsługi klienta z dysfunkcją słuchu jest pierwszym krokiem w polityce accessibility, mającej za zadanie umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami korzystanie  oraz udostępnienie technologii cyfrowych.   
Ponadto Samsung posiada inne udogodnienia.min. Samsung Galaxy S6, który dla osób niedosłyszących wykorzystuje np. detektor dźwięku. Osoby niedowidzące mogą korzystać z regulatora kolorów i etykiet głosowych. Natomiast osoby z niepełnosprawnością ruchową, dzięki aplikacji "Gesture wake up", mogą sterować niektórymi funkcjami telefonu za pomocą gestów. Ułatwienia dotyczą nie tylko samych produktów Samsung. Również strona internetowa firmy będzie stopniowo dostosowywana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: portal – niepełnosprawni.pl.

Autor: Katarzyna Wiśniewska.

Galeria

Zdjęcie: Nowoczesne rozwiązania internetowej obsługi klienta z niepełnosprawnościami

Powrót do: Aktualności

Partnerzy