Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Szkolimy do pracy z osobami z niepełnosprawnościami

W ramach Festiwalu Wolontariatu szkoliliśmy wolontariuszy do pracy z osobami z niepełnosprawnościami. 04.12.2014r. w biurze naszej fundacji gościliśmy kandydatów na wolontariuszy. Podczas spotkania zaprosiliśmy młodych ludzi do tego, aby sami doświadczyli barier, z jakimi na co dzień borykają się osoby z różnymi dysfunkcjami.

Uczestnicy szkolenia m.in. próbowali swych sił w jeździe na wózku, czy wykonywaniu czynności dnia codziennego w okularach symulujących różne problemy ze wzrokiem. Dużym zainteresowaniem cieszył się mikrokurs języka migowego. Odpowiadaliśmy również na pytania z zakresu savoir vivre'u wobec  osób z niepełnosprawnościami.

Uczestników szkolenia serdecznie pozdrawiamy dziękując za ich zaangażowanie i odwagę w zadawaniu pytań. Mamy nadzieję, że udało nam się  przekonać tych młodych ludzi do tego, że praca z osobami z różnego rodzaju dysfunkcjami może być ciekawym i wdzięcznym pomysłem na wolontariat.

Zobacz zdjęcia z naszego szkolenia - kliknij na galerię:


Galeria

Zdjęcie: Szkolimy do pracy z osobami z niepełnosprawnościami

Powrót do: Aktualności

Partnerzy