Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Świadczenie usług opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej - Gmina Żukowice

Belka z logotypami

Od lewej: 1. logotyp Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, 2. Herb Gminy Żukowice, 3. flaga i Godło Polski.

Zapraszamy do udziału w projekcie „Świadczenie usług opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej" - Gmina Żukowice.

Czas trwania projektu: 05.04 - 31.12.2022

Adresatami zadania są:

Grupą docelową będą członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym) w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością, zamieszkałych na terenie Gminy Żukowice. Wnioskodawca obejmie wsparciem 5 osób.

Usługi opieki wytchnieniowej będą ukierunkowane na potrzeby osoby z niepełnosprawnością. W odniesieniu do członków rodziny lub opiekunów jest to czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki, zapewnieniem czasu na odpoczynek i regenerację poprzez asystencję osoby z niepełnosprawnością.

Usługi opieki wytchnieniowej są ukierunkowane na zaspokajanie indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W jej zakresie mieszczą się czynności zmierzające do zaspokajania codziennych potrzeb życiowych klienta, utrzymania higieny osobistej klienta, zapewnienia optymalnych kontaktów z otoczeniem oraz dbania o dobrą kondycję psychofizyczną klienta.

Uczestnik Programu za usługi opieki wytchnieniowej nie ponosi odpłatności.

Finansowany z Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022. Zadanie publiczne Gminy Żukowice na realizację zadania "„Świadczenie usług opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej" w roku 2022.

Zapraszamy do kontaktu: Kierownik projektu projektu: Sylwia Kot, s.kot@eudajmonia.pl, tel. 781 080 342

Flaga Polski, obok Godło Polski a poniżej treść:

Dofinansowano ze środków państwowego funduszu Solidarnościowego

RESORTOWY PROGRAM MINISTRA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

Zadanie Gminy Żukowice

Opieka Wytchnieniowa  - edycja 2022

Dofinansowanie 48 000,00 zł

Całkowita wartość 48 000,00 zł

Galeria

Plakat promujący projekt. Zawierający podstawowe informacje nt. oferty projektu, dane teleadresowe itp.

Plakat promujący projekt. Zawierający podstawowe informacje nt. oferty projektu, dane teleadresowe itp.

Powrót do: Działania

Partnerzy