Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dostępny samorząd lokalny w województwie dolnośląskim i lubuskim

Belka z logotypami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało Fundacji Eudajmonia z siedzibą w Polkowicach dofinansowanie w ramach konkursu POWER.2.18 na realizację projektu Dostępny samorząd lokalny w województwie dolnośląskim i lubuskim. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Celem głównym projektu jest włączenie idei dostępności do głównego nurtu dobrego rządzenia w 40 jednostkach samorządu terytorialnego na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego

W latach 2020-2021 będziemy wspierać 40 jednostek samorządu terytorialnego w zakresie zapisów ustawy z dnia 19 lipca 2019 o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie:

  1. Wdrażania rozwiązań ułatwiających zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami w urzędach jednostek samorządu terytorialnego oraz przeprowadzenie szkoleń z ich stosowania .
  2. Przeglądu procedur związanych z obsługą klienta w urzędach jednostek samorządu terytorialnego pod katem zapewnienia dostępności i wsparcia urzędów we wdrożeniu wypracowanych wniosków i rekomendacji.
  3. Przeprowadzenie szkoleń dla koordynatorów dostępności w urzędach jednostek samorządu terytorialnego.

 Dla każdej jednostki samorządowej biorącej udział w projekcie przewidziany jest mikrogrant w wysokości 12 000,00 złotych umożliwiający jej dokonanie drobnych dostosowań w ramach racjonalnych usprawnień.

Rekrutacja do projektu

Rekrutacja do projektu trwa i ma charakter ciągły do wyczerpania miejsc. W pierwszej kolejności do projektu będą przyjmowane jednostki samorządu terytorialnego które złożyły deklarację udziału w projekcie na etapie ubiegania się o dofinansowanie.

Kontakt

Marzena Szewczyk

email: m.szewczyk@eudajmonia.pl

telefon: 504026340

Dla każdej jednostki samorządowej biorącej udział w projekcie przewidziany jest mikrogrant w wysokości 12 000,00 złotych umożliwiający jej dokonanie drobnych dostosowań w ramach racjonalnych usprawnień.

Powrót do: Działania

Partnerzy