Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

ŚWIADCZENIE USŁUG OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ W RAMACH POBYTU DZIENNEGO W MIEJSCU ZAMIESZKANIA OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Gmina Czernica, Fundacja Eudajmonia

 

Zadanie publiczne realizowane w ramach Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020, współfinansowanego ze środków budżetu Gminy Czernica. 

Realizacją wsparcia w ramach zadania będzie objętych 5 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym) zamieszkałych na terenie Gminy Czernica, poprzez możliwość uzyskania doraźnej czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej świadczonej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością.

Czym są usługi opieki wytchnieniowej

Usługi przerwy/opieki wytchnieniowej mają na celu z jednej strony odciążenie opiekunów poprzez zapewnienie im doraźnego, ale systematycznego wsparcia w opiece nad osobą z niepełnosprawnością. Z drugiej strony -  zagwarantowanie wsparcia asystenckiego jest dla samej osoby z niepełnosprawnością szansą na rozwijanie relacji społecznych, nawiązanie nowych znajomości oraz rozwijanie własnych umiejętności niezbędnych w społecznym funkcjonowaniu, nawet w jego ograniczonym - z powodu funkcjonalnych następstw niepełnosprawności - zakresie.  

Kto może wziąć udział w Programie

Opiekunowie sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym) zamieszkałych na terenie Gminy Czernica.

Rekrutacja do projektu trwa od 24.08.2020 r. do 30.09.2020 r.

Wszystkie dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na stronie oraz w biurze Fundacji Eudajmonia.

Wszelkie pytania dotyczące Programu prosimy kierować pod adresem:

Jagienka Mindur

e-mail: j.mindur@eudajmonia.pl

Biuro projektu:

Fundacja Eudajmonia
ul. Borówkowa 5A
59-100 Polkowice
tel. 76 753 91 39
biuro@eudajmonia.pl

Biuro projektu jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Materiały projektowe są dostosowane do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami.

Galeria

Plakat promujący projekt; Opieka Wytchnieniowa - Gmina Czernica. Zawierający podstawowe informacje nt. oferty projektu, dane teleadresowe itp.

Plakat promujący projekt; Opieka Wytchnieniowa - Gmina Czernica. Zawierający podstawowe informacje nt. oferty projektu, dane teleadresowe itp.

Powrót do: Działania

Partnerzy