Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

OPIEKA WYTCHNIENIOWA - Powiat polkowicki

Wsparcie finansowe pochodzi ze środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa - edycja 2019 oraz ze środków budżetu Powiatu polkowickiego

Od lewej - 1. logotyp Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, 2. logotyp Powiatu polkowickiego, 3. logotyp Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach, 4. logotyp Fundacji Eudajmonia.

Głównym celem Programu jest zwiększenie możliwości dostępu do usług opieki wytchnieniowej dla opiekunów osób z niepełnosprawnością oraz wsparcie członków rodzin sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami z niepełnosprawnością.

Świadczenie usługi opieki wytchnieniowej będzie prowadzone w formie poradnictwa psychologicznego, terapeutycznego oraz nauki w zakresie pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki osób z niepełnosprawnością.

Usługa opieki wytchnieniowej będzie prowadzona w formie indywidualnej i/lub grupowej (w zależności od potrzeb uczestników).

Kto może korzystać z usług opieki wytchnieniowej?

Z usług mogą skorzystać członkowie rodzin lub opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, spełniający łącznie następujące kryteria:

1. miejsce zamieszkania na terenie powiatu polkowickiego;

2. sprawowanie bezpośredniej opieki nad osobą z orzeczoną niepełnosprawnością

  • w przypadku dzieci - wskazanie w orzeczeniu o niepełnosprawności konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji i konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji (punkt 7 i 8 orzeczenia);
  • w przypadku osób dorosłych wymagany jest orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności.

Okres realizacji projektu: wrzesień 2019 - grudzień 2019

Rekrutacja do projektu ma charakter ciągły i trwa do 13.12.2019r.

Wszelkie pytania dotyczące projektu prosimy kierować na adres:

email: m.karlak-kaca@eudajmonia.pl

telefonicznie: 728 896 620

Biuro projektu: Fundacja Eudajmonia ul. Borówkowa 5 a 59-100 Polkowice

Biuro projektu jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Materiały projektowe są dostosowane do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami.

Powrót do: Działania

Partnerzy