Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kierunek - samodzielność! - Rekrutacja rozpoczęta

 

Z dniem 1 lutego 2016 r. rozpoczęliśmy realizację projektu „Kierunek – Samodzielność!” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt kierowany jest do osób z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym
i umiarkowanym (do 90% uczestników) oraz lekkim (do 10% uczestników)
będących jednocześnie klientami instytucji pomocy i integracji społecznej (w tym OPS, PCPR, NGO). Celem projektu jest wzrost samodzielności i aktywności społecznej uczestników. Usługa opiera się na zindywidualizowanym wsparciu świadczonym przez trenera aktywności, który towarzyszy klientowi w procesie zmiany sytuacji życiowej, w szczególności w zakresie wytyczania, realizacji oraz ewaluacji obranych celów aktywizacyjnych.

Istotną cechą projektu jest jego kompleksowość, ponieważ oprócz usługi podstawowej, jaką są działania trenera, dostępne jest również wsparcie psychologiczne, a dla klientów z trudnościami w poruszaniu się, komunikacji czy rozumieniu tekstu, usługa asystencka (także w formie tłumacza języka migowego).

W pierwszym roku realizacji planujemy objąć aktywizacją społeczną łącznie 54 osoby z woj. dolnośląskiego (powiat polkowicki, m. Wrocław), woj. lubuskiego (powiat żagański i nowosolski), woj. zachodniopomorskiego (powiat gryficki i kołobrzeski).

Projekt realizowany będzie w dwóch edycjach, w okresie 01.04.2016 r. – 31.03.2017 r.  i 01.04.2017 r. – 31.03.2018 r.

Model „Trener Aktywności” jest wynikiem innowacyjnego projektu, który Fundacja Eudajmonia zrealizowała w latach 2012-2015 i za który została wyróżniona w konkursie „Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi – najlepsze projekty EFS na Dolnym Śląsku”. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o modelu; link do pliku PDF

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie, mogą uzyskać dodatkowe informacje w Biurze projektu:

ul. Borówkowa 5a

59-101 Polkowice,
e-mail: treneraktywnosci@eudajmonia.pl,

tel.: 76 753 91 39.

Powrót do: Działania

Partnerzy