Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Niewidomi sprawni w ICT (rekrutacja zakończona)

Opublikowano: 2015-08-20

Projekt „NIEWIDOMI – SPRAWNI W ICT” został przygotowany i jest realizowany przez grupę nieformalną  „E-sprawni”   z środków Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw   w ramach Programu Operacyjnego FIO.


Nieformalną grupę samopomocową E-sprawni tworzą głównie osoby niewidome (1 os. widząca), które z racji swojej niepełnosprawności zostały wykluczone z udziału z organizowanych dotąd na Dolnym Śląsku szkoleń komputerowych. 

Adresatami projektu „Sprawni w ICT” są osoby niewidome zamieszkujące we Wrocławiu pozostające w wieku aktywności zawodowej, które chcą podnieść swoje kompetencje w zakresie nowoczesnych technologii. Dzięki udziałowi w projekcie wzrośnie pozycja jego Uczestników/czek na rynku pracy, w tym zwiększą się szanse na zdobycie przez nich zatrudnienia (wszyscy uczestnicy muszą być w wieku aktywności zawodowej).

Zasadniczym działaniem  w ramach projektu były  szkolenia komputerowe  przygotowujące do certyfikowanego egzaminu na poziomie ECDL Start. Szkolenia prowadzili tyfloinformatycy z firmy Alfa Prim, a salę na realizację szkoleń udostępniła bezkosztowo Fundacja Eudajmonia. Ta sama organizacja udostępniła grupie „E-sprawni”  miejsce na swojej stronie internetowej i fanpagu, dla upowszechnienia informacji o realizowanym projekcie. Serdecznie dziękujemy J

Uczestnicy/czki szkolenia będą mogli skorzystać  ze wsparcia przez  wolontariuszy- asystentów osób z niepełnosprawnościami, którzy będą pełnić funkcję przewodników osób niewidomych.

Okres realizacji projektu: 02.08.2015 – 31.10.2015r.

Rekrutacja: telefonicznie bądź osobiście w Biurze projektu.

Kierowniczka projektu:
Elżbieta Garncarz
tel. 881 476 976
 

Biuro projektu „Niewidomi – sprawni w ICT”
ul. Kościuszki 80A, 50-441 Wrocław

Pliki do pobrania

Galeria

Zdjęcie: Niewidomi sprawni w ICT (rekrutacja zakończona)

Zdjęcie: Niewidomi sprawni w ICT (rekrutacja zakończona)

Zdjęcie: Niewidomi sprawni w ICT (rekrutacja zakończona)

Zdjęcie: Niewidomi sprawni w ICT (rekrutacja zakończona)

Powrót do: Działania

Partnerzy